Windows 7 Sağ Tıklama Menüsüne Süper Araçlar

04 11 2012 17:47 tarihinde, Araçlar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4012 kez okundu

Bilgisayarımızda bir işi daha kısa zamanda yapmayı hepimiz isteriz hiç şüphesiz. Kısayollar, kişiselleştirilmiş menüler, programlar…

 

Bir dosya kopyalama, silme, kısayol oluşturma vs işler için sağ tıklama menüsünü kullanıyorsunuzdur. Bunlar zaten rutin işler. Peki bir dosyayı sağ tıklama menüsünden dönüştürmek, kısayol konumunu öğrenmek vs ne dersiniz?

 

Şimdi size sağ seçim menüsüne ekleyebileceğiniz işinizi kolaylaştıracak bir kaç uygulamadan bahsedeceğim.

PasteAsFile

TXT, DOC, RTF, HTML, PHP, CSS ve daha fazla (metin dosyaları için); JPG, PNG, BMP, TGA, GIF ve daha fazla (görseller için) dosya formatını dönüştürebilirsiniz. Ayrıca her biri için ayrı program kullanmaya gerek yoktur.

FindTarget

Bu araç ile kısayol dosyalarınızın konumlarını sağ tıklayıp bulabilirsiniz. Yani bir kısayol dosyasına sağ tıklayıp içerdiği klasörü direk açarsınız.

Menü Uninstaller Lite

Evet buna herkesin ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Bilhassa sürekli program kurup kaldıranların. Bir programı kaldırmak için denetim masasına gitmenize gerek yok. Sağ tıklayın kaldırın.

Context Menu Editor

Bu uygulamayla sağ seçim tuşu yardımıyla bir url, dosya kısayol ve özel komutlar ekleme imkanı bulursunuz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...