Windows 8.1 Görev Çubuğu Saydamlığını Kapatma

10 06 2015 12:37 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3725 kez okundu

Windows 8.1 işletim sisteminde görev çubuğu saydamlığı ayarlamak için bir seçenek bulunmuyor. Bunu farklı ve basit bir yöntemle nasıl yaparız onu anlatayım.

Windows 8.1’in varsayılan temalarında görev çubuğu saydamlığı kapatılamıyor.

Görev çubuğu saydamlığını farklı bir yöntemle kapatmaksa oldukça basit. Yapmanız gereken video yardımıyla aşağıdaki adımları uygulamak.

Öncelikle masaüstüne sağ tıklayıp kişiselleştir deyin.

Ardından kullandığınız temaya sağ tıklayıp temayı paylaştırmak üzere kaydet deyin.

Windows bilinen dosya türleri için uzantıları açın. (Google’dan yardım alabilirsiniz.)

Kaydettiğiniz temanın uzantısını zip olarak değiştirin.

Zipteki theme uzantılı dosyayı çıkartın ve not defteri ile açın

VisualStyles başlığı altındaki ilk satırda yer alan …Aero.msstyles kısmını …AeroLite.msstyles olarak değiştirip kaydedin.

Kaydettiğiniz theme uzantılı dosyaya sağ tıklayıp Kişiselleştirme CPL’si ile birlikte açın. Artık görev çubuğu saydamlığınız kapatılmış olacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...