Windows 8 Parola Girme Ekranını Kaldırma

08 11 2012 16:26 tarihinde, Bilgisayar İpuçları, Güvenlik kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4744 kez okundu

Windows aldı başını gidiyor. …Xp, Wista, 7, 8 her biri başka bir eksiklikle çıkıyor karşımıza. Hani her şeyi tamam yapsalar olmaz. Bir sonraki sürümde ne yapacaklar 😉 Windwos 8 kullanıyorsanız eğer sizin de bazı sorunlarınızın olacağını düşünüyorum.

 

Mesela daha hızlı oturum açmak için şifre girme ekranını devre dışı bırakabilirsiniz. Tabi güvenlik sıkıntınız yoksa ya da bios şifreniz zaten varsa. Şimdi bunun için ne yapmanız gerektiğini kısaca görsellerle anlatayım.

 

Sağ alt köşedeki arama çubuğuna “gpedit.msc” yazın ve aratın.

 Aşağıdaki gibi dosyayı bulun.

Gurup ilkesinden sol seçeneklerden Bilgisayar yapılandırması/ Yönetimsel şablonlar/ Denetim masası/ Kişiselleştirme  yolunu izleyin.

 

Sağ taraftaki en alttaki kilit ekranının gösterilip gösterilmemesini belirten içeriği çift tıklayıp açın. Ve etkin yapın artık kilit ekranı gözükmeyecektir. Aktif olması için ise tekrar devre dış bırakabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi