Windows 8 Parola Girme Ekranını Kaldırma

08 11 2012 16:26 tarihinde, Bilgisayar İpuçları, Güvenlik kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4480 kez okundu

Windows aldı başını gidiyor. …Xp, Wista, 7, 8 her biri başka bir eksiklikle çıkıyor karşımıza. Hani her şeyi tamam yapsalar olmaz. Bir sonraki sürümde ne yapacaklar 😉 Windwos 8 kullanıyorsanız eğer sizin de bazı sorunlarınızın olacağını düşünüyorum.

 

Mesela daha hızlı oturum açmak için şifre girme ekranını devre dışı bırakabilirsiniz. Tabi güvenlik sıkıntınız yoksa ya da bios şifreniz zaten varsa. Şimdi bunun için ne yapmanız gerektiğini kısaca görsellerle anlatayım.

 

Sağ alt köşedeki arama çubuğuna “gpedit.msc” yazın ve aratın.

 Aşağıdaki gibi dosyayı bulun.

Gurup ilkesinden sol seçeneklerden Bilgisayar yapılandırması/ Yönetimsel şablonlar/ Denetim masası/ Kişiselleştirme  yolunu izleyin.

 

Sağ taraftaki en alttaki kilit ekranının gösterilip gösterilmemesini belirten içeriği çift tıklayıp açın. Ve etkin yapın artık kilit ekranı gözükmeyecektir. Aktif olması için ise tekrar devre dış bırakabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...