Windows 8 Sistem Gereksinimleri

21 01 2012 08:11 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3520 kez okundu

“Windows 8 çok geniş bir aralıktaki konfigürasyonlarda çalışabilecek, Windows 7’ninsistem gereksinimleri Windows 8 için de geçerli olacak. Belki daha düşük sistem gereksinimi bile olabilir. Windws 8’in kullanıcıların sistemlerinegöre kendisini ayarlayabilme yeteneği olacak” diyen Microsoft Başkan Yardımcısı Tami Reller böylece kafalardaki sorulara cevap vermiş oldu.Windows Vista ve Windows 7’nin sistem gereksinimleri birbirinin aynısı olduğu için bu açıklama aynı zamanda Windows Vista çalıştırabilen bilgisayarlarınWindows8’i de sorunsuz çalıştırabileceği anlamına geliyor.
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, Windows 7 ‘nin minimumsistem gereksinimleri; 1 GHz işlemci, 1 GB bellek, 16 GB disk alanı veDirectX9 uyumlu ekran kartı olarak açıklanmıştı.
Bilgisayardan performanslı bir şekilde yararlanabilmek için açıklanan minimum sistem gereksinimlerinin komik olduğunu düşünebilirsiniz fakat özellikle Netbook üreticileri ve düşük konfigürasyonlu ofis bilgisayarı üreticileri için Windows 8’in ek bir külfet getirmeyecek olması iyi bir haber.
(ShiftDelete.Net)

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?