Windows Açılış Ekranı Değiştirme

09 02 2012 17:55 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3330 kez okundu

Windows’un klasik Hoş Geldiniz karşılamalı ekranından sıkıldıysanız artık yenilik yapmanın zamanı gelmiştir. Yapmamız gereken küçük bir program ile açılış ekran resmimizin olduğu dosyada değişiklik yapmak.

       Programı indirdikten sonra kurmanıza gerek yok direk açın.

Ardından “file”-“Open” yoluyla windows klasöründeki system32 dizininden logonui.exe dosyamızı açalım.

Ardından karşımıza gelen pencereden alt fotoğraftaki gibi “bitmap” sekmesinden 100 nolu içerikteki fotoğrafımızı seçip üst sekmeden actionu tıklıyoruz. Oradan “Replace Bitmap” deyip kendimize yeni bir fotoğraf seçeceğiz.

Şimdi Karşımıza gelen pencereden aşağıdaki 1 numaralı alanı tıklayıp kendimize bir bmp uzantılı fotoğraf bulalım. (koymak istediğiniz fotoğraf bmp uzantılı değilse, fotoğrafınızı paint ile açıp farklı kaydet seçeneğiyle bmp uzantılı yapabilirsiniz).  Bulduğumuz fotoğrafı aşağıdaki gibi ekliyoruz.

Ardından yeni fotoğrafımızı eskisinin yerine ekleyeceğiz. Alt fotoğraftaki gibi “replace” deyip bitiriyoruz.

Şimdi geldi dosyamızı eskisinin üzerine yazmaya. Sol köşeden “file” – “save” diyoruz.

karşımıza uyarı pencersi geldiğinde iptal-evet diyeceğiz. ardından bilgisayarımızı kapatıp açalım yeni açılış fotoğrafımızı görelim.

Not: Eğer uygulamada hata yapar da açılış ekranından önce uyarı çıkarsa korkmayın. uyarıları iptal edin. ardından “ctrl+alt+delete+delete” yapın şifre gireceğiniz kısım gelecektir açıp eski logonui.exe dosyasının yanında yedeği var onun adını logonui.exe yapın eski haline gelecektir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.