Windows Açılış Ekranı Değiştirme

09 02 2012 17:55 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3182 kez okundu

Windows’un klasik Hoş Geldiniz karşılamalı ekranından sıkıldıysanız artık yenilik yapmanın zamanı gelmiştir. Yapmamız gereken küçük bir program ile açılış ekran resmimizin olduğu dosyada değişiklik yapmak.

       Programı indirdikten sonra kurmanıza gerek yok direk açın.

Ardından “file”-“Open” yoluyla windows klasöründeki system32 dizininden logonui.exe dosyamızı açalım.

Ardından karşımıza gelen pencereden alt fotoğraftaki gibi “bitmap” sekmesinden 100 nolu içerikteki fotoğrafımızı seçip üst sekmeden actionu tıklıyoruz. Oradan “Replace Bitmap” deyip kendimize yeni bir fotoğraf seçeceğiz.

Şimdi Karşımıza gelen pencereden aşağıdaki 1 numaralı alanı tıklayıp kendimize bir bmp uzantılı fotoğraf bulalım. (koymak istediğiniz fotoğraf bmp uzantılı değilse, fotoğrafınızı paint ile açıp farklı kaydet seçeneğiyle bmp uzantılı yapabilirsiniz).  Bulduğumuz fotoğrafı aşağıdaki gibi ekliyoruz.

Ardından yeni fotoğrafımızı eskisinin yerine ekleyeceğiz. Alt fotoğraftaki gibi “replace” deyip bitiriyoruz.

Şimdi geldi dosyamızı eskisinin üzerine yazmaya. Sol köşeden “file” – “save” diyoruz.

karşımıza uyarı pencersi geldiğinde iptal-evet diyeceğiz. ardından bilgisayarımızı kapatıp açalım yeni açılış fotoğrafımızı görelim.

Not: Eğer uygulamada hata yapar da açılış ekranından önce uyarı çıkarsa korkmayın. uyarıları iptal edin. ardından “ctrl+alt+delete+delete” yapın şifre gireceğiniz kısım gelecektir açıp eski logonui.exe dosyasının yanında yedeği var onun adını logonui.exe yapın eski haline gelecektir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum