Windows Açılış Ekranı Değiştirme

09 02 2012 17:55 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3495 kez okundu

Windows’un klasik Hoş Geldiniz karşılamalı ekranından sıkıldıysanız artık yenilik yapmanın zamanı gelmiştir. Yapmamız gereken küçük bir program ile açılış ekran resmimizin olduğu dosyada değişiklik yapmak.

       Programı indirdikten sonra kurmanıza gerek yok direk açın.

Ardından “file”-“Open” yoluyla windows klasöründeki system32 dizininden logonui.exe dosyamızı açalım.

Ardından karşımıza gelen pencereden alt fotoğraftaki gibi “bitmap” sekmesinden 100 nolu içerikteki fotoğrafımızı seçip üst sekmeden actionu tıklıyoruz. Oradan “Replace Bitmap” deyip kendimize yeni bir fotoğraf seçeceğiz.

Şimdi Karşımıza gelen pencereden aşağıdaki 1 numaralı alanı tıklayıp kendimize bir bmp uzantılı fotoğraf bulalım. (koymak istediğiniz fotoğraf bmp uzantılı değilse, fotoğrafınızı paint ile açıp farklı kaydet seçeneğiyle bmp uzantılı yapabilirsiniz).  Bulduğumuz fotoğrafı aşağıdaki gibi ekliyoruz.

Ardından yeni fotoğrafımızı eskisinin yerine ekleyeceğiz. Alt fotoğraftaki gibi “replace” deyip bitiriyoruz.

Şimdi geldi dosyamızı eskisinin üzerine yazmaya. Sol köşeden “file” – “save” diyoruz.

karşımıza uyarı pencersi geldiğinde iptal-evet diyeceğiz. ardından bilgisayarımızı kapatıp açalım yeni açılış fotoğrafımızı görelim.

Not: Eğer uygulamada hata yapar da açılış ekranından önce uyarı çıkarsa korkmayın. uyarıları iptal edin. ardından “ctrl+alt+delete+delete” yapın şifre gireceğiniz kısım gelecektir açıp eski logonui.exe dosyasının yanında yedeği var onun adını logonui.exe yapın eski haline gelecektir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...