Windows Dosyalarını Sürükleyerek Klasör Oluşturun

23 11 2012 16:37 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2340 kez okundu

IOS ve Android cihazlarında görmeye alışık olduğumuz ve kullanımı çok kolay olan bir uygulamayı bilgisayarınızda da kullanmaya ne dersiniz? Herhangi bir dosyayı diğerinin üzerine bırakarak yeni bir klasör oluşturup bu dosyaları oluşturulan klasörler hızlıca taşıyabilirsiniz.

Fotoğraf, müzik, video gibi arşivlerinizi oluştururken aynı türden dosyaları ayrı bir klasörde saklama ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda aynı türden dosyaların bir tanesi kalacak şekilde diğerlerini seçin. Ardından kalan tek dosyanın üzerine bırakın. Hepsi bir klasöre taşınacaktır. Otomatik olarak oluşturulan klasöre yeni bir isim vermeniz için size küçük bir pencere () açılacak. Yeni klasöre isim vermediğiniz takdirde Folder yani dosya ismiyle kalacak dilerseniz sonra yeniden adlandırabilirsiniz.

 

Yukarıda görsel anlatımı yapılan hızlı ve kolay klasör oluşturma programı Smart Folders’ı buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.