Windows Dosyalarını Sürükleyerek Klasör Oluşturun

23 11 2012 16:37 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2623 kez okundu

IOS ve Android cihazlarında görmeye alışık olduğumuz ve kullanımı çok kolay olan bir uygulamayı bilgisayarınızda da kullanmaya ne dersiniz? Herhangi bir dosyayı diğerinin üzerine bırakarak yeni bir klasör oluşturup bu dosyaları oluşturulan klasörler hızlıca taşıyabilirsiniz.

Fotoğraf, müzik, video gibi arşivlerinizi oluştururken aynı türden dosyaları ayrı bir klasörde saklama ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda aynı türden dosyaların bir tanesi kalacak şekilde diğerlerini seçin. Ardından kalan tek dosyanın üzerine bırakın. Hepsi bir klasöre taşınacaktır. Otomatik olarak oluşturulan klasöre yeni bir isim vermeniz için size küçük bir pencere () açılacak. Yeni klasöre isim vermediğiniz takdirde Folder yani dosya ismiyle kalacak dilerseniz sonra yeniden adlandırabilirsiniz.

 

Yukarıda görsel anlatımı yapılan hızlı ve kolay klasör oluşturma programı Smart Folders’ı buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi