Windows Dosyalarını Sürükleyerek Klasör Oluşturun

23 11 2012 16:37 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2697 kez okundu

IOS ve Android cihazlarında görmeye alışık olduğumuz ve kullanımı çok kolay olan bir uygulamayı bilgisayarınızda da kullanmaya ne dersiniz? Herhangi bir dosyayı diğerinin üzerine bırakarak yeni bir klasör oluşturup bu dosyaları oluşturulan klasörler hızlıca taşıyabilirsiniz.

Fotoğraf, müzik, video gibi arşivlerinizi oluştururken aynı türden dosyaları ayrı bir klasörde saklama ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda aynı türden dosyaların bir tanesi kalacak şekilde diğerlerini seçin. Ardından kalan tek dosyanın üzerine bırakın. Hepsi bir klasöre taşınacaktır. Otomatik olarak oluşturulan klasöre yeni bir isim vermeniz için size küçük bir pencere () açılacak. Yeni klasöre isim vermediğiniz takdirde Folder yani dosya ismiyle kalacak dilerseniz sonra yeniden adlandırabilirsiniz.

 

Yukarıda görsel anlatımı yapılan hızlı ve kolay klasör oluşturma programı Smart Folders’ı buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?