Windows Klasörlerini Renklendirin

30 11 2012 20:35 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3757 kez okundu

Windows’un klasik sarı renkli klasörlerinden sıkılmış olma ihtimalinizi göze alarak sizlerle klasörlerinize istediğiniz rengi vermenize imkan tanıyan bir programı paylaşmak istedim.

Bu program sayesinde artık önemli klasörlerinizi daha farklı renklendirebilirsiniz. Bir klasörü adından ayırt etmek yerine renginden ayıt etmek daha kolaydır. Windows explorer’da gezinirken bu program size daha keyifli ve kolay gezinme imkanı sağlayacaktır. Herhangi bir klasörün rengini değiştirmek için sağ tıklayıp bir renk verebilirsiniz.

Kısaca programdan bahsetmek gerekirse buradan Folder Colorizer isimli programı indirdikten sonra kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç husus mevcut.  İlki aşağıda gördüğünüz gibi size aynı zamanda başka bir program da öneriyor. Kaldırmanız gereken kutucuğu işaretledim.

Bir diğer husus ise aktivasyon maili. Aktivasyon için sizden mail isteyecektir. Eğer mail adresinizi vermek istemezseniz buradan 10dk lık bir mail adresi girip rahatınıza bakabilirsiniz. Aşağıdaki pencere karşınıza geldiğinde mail adresine gönderilen kodu kopyalayıp yapıştırın.

Şimdi renkli klasörler arasında gezinmenin keyfini çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Teşekkürler. Yüklerken hep customize tuşuna basarak yüklemek istediği ekstra programları ok işaretini kaldırarak iptal edin, yoksa bir sürü gereksiz yazılımınız olur..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • motan bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • motan Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • motan Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • motan Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.