Windows Klasörlerini Renklendirin

30 11 2012 20:35 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4375 kez okundu

Windows’un klasik sarı renkli klasörlerinden sıkılmış olma ihtimalinizi göze alarak sizlerle klasörlerinize istediğiniz rengi vermenize imkan tanıyan bir programı paylaşmak istedim.

Bu program sayesinde artık önemli klasörlerinizi daha farklı renklendirebilirsiniz. Bir klasörü adından ayırt etmek yerine renginden ayıt etmek daha kolaydır. Windows explorer’da gezinirken bu program size daha keyifli ve kolay gezinme imkanı sağlayacaktır. Herhangi bir klasörün rengini değiştirmek için sağ tıklayıp bir renk verebilirsiniz.

Kısaca programdan bahsetmek gerekirse buradan Folder Colorizer isimli programı indirdikten sonra kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç husus mevcut.  İlki aşağıda gördüğünüz gibi size aynı zamanda başka bir program da öneriyor. Kaldırmanız gereken kutucuğu işaretledim.

Bir diğer husus ise aktivasyon maili. Aktivasyon için sizden mail isteyecektir. Eğer mail adresinizi vermek istemezseniz buradan 10dk lık bir mail adresi girip rahatınıza bakabilirsiniz. Aşağıdaki pencere karşınıza geldiğinde mail adresine gönderilen kodu kopyalayıp yapıştırın.

Şimdi renkli klasörler arasında gezinmenin keyfini çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Teşekkürler. Yüklerken hep customize tuşuna basarak yüklemek istediği ekstra programları ok işaretini kaldırarak iptal edin, yoksa bir sürü gereksiz yazılımınız olur..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • motan yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • motan yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • motan Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • motan Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?