Windows Klasörlerini Renklendirin

30 11 2012 20:35 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3964 kez okundu

Windows’un klasik sarı renkli klasörlerinden sıkılmış olma ihtimalinizi göze alarak sizlerle klasörlerinize istediğiniz rengi vermenize imkan tanıyan bir programı paylaşmak istedim.

Bu program sayesinde artık önemli klasörlerinizi daha farklı renklendirebilirsiniz. Bir klasörü adından ayırt etmek yerine renginden ayıt etmek daha kolaydır. Windows explorer’da gezinirken bu program size daha keyifli ve kolay gezinme imkanı sağlayacaktır. Herhangi bir klasörün rengini değiştirmek için sağ tıklayıp bir renk verebilirsiniz.

Kısaca programdan bahsetmek gerekirse buradan Folder Colorizer isimli programı indirdikten sonra kurulum sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç husus mevcut.  İlki aşağıda gördüğünüz gibi size aynı zamanda başka bir program da öneriyor. Kaldırmanız gereken kutucuğu işaretledim.

Bir diğer husus ise aktivasyon maili. Aktivasyon için sizden mail isteyecektir. Eğer mail adresinizi vermek istemezseniz buradan 10dk lık bir mail adresi girip rahatınıza bakabilirsiniz. Aşağıdaki pencere karşınıza geldiğinde mail adresine gönderilen kodu kopyalayıp yapıştırın.

Şimdi renkli klasörler arasında gezinmenin keyfini çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Teşekkürler. Yüklerken hep customize tuşuna basarak yüklemek istediği ekstra programları ok işaretini kaldırarak iptal edin, yoksa bir sürü gereksiz yazılımınız olur..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • motan Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • motan Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • motan Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • motan Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...