Windows Media Player ile MKV Dosyalarını Oynatın

27 11 2012 15:07 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 17762 kez okundu

Windows Medya Player bildiğiniz gibi Windows’un orijinal medya oynatıcısıdır. Ancak bir gerçek daha var ki Windows bazı şeyleri eksik yapmakta oldukça ısrarlı. Bir yönden o da haklı. Her şeyi tam yapsalar ilerki versiyonlarda ne yapsınlar 🙂 Her neyse Windows Medya Player MKV uzantılı medya dosyalarını oynatma özelliğinden yoksundur. Bu yüzden codec yüklememiz gerekiyor.

Son zamanlarda boyutu düşük ve kalitesi normal olduğu için çok tercih edilen medya dosyası MKV genellikle filmlerin kolay yüklenmesi ve indirilmesi için avantajlıdır. Sizlerde aşağıdaki adımları izleyerek ayrıca bir medya oynatıcı kullanmadan MKV uzantılı dosyaları Windows Media Player ile oynatabilirsiniz.

Öncelikle bu bağlantıyı kullanarak aşağıda görülen işletim sisteminize uygun codeci seçiyorsunuz.

Seçtiğimiz bağlantı bizi başka bir sayfaya yani dosya indirme sayfasına yönlendirecektir. Orada yapmanız gereken aşağıdaki işaretli alan içerisindeki bağlantıya tıklamak ve otomatik indirmeyi beklemek. 5-10 sn içerisinde kurulum dosyası inecektir.

Codec kurulum sırasında karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere geldiğinde işaretli alanları kaldırın. Size gereksiz toolbar vs kurmasın.

Kurulumu tamamladıktan sonra aşağıdaki seçili alan içerisindeki kutucuğu işaretleyin. Ya da dilerseniz codec ayarlarını kendinize göre yapabilirsiniz.

Şimdi mkv uzantılı dosyaları izlemenin keyfini çıkarın..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...