Windows Media Player ile MKV Dosyalarını Oynatın

27 11 2012 15:07 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 20707 kez okundu

Windows Medya Player bildiğiniz gibi Windows’un orijinal medya oynatıcısıdır. Ancak bir gerçek daha var ki Windows bazı şeyleri eksik yapmakta oldukça ısrarlı. Bir yönden o da haklı. Her şeyi tam yapsalar ilerki versiyonlarda ne yapsınlar 🙂 Her neyse Windows Medya Player MKV uzantılı medya dosyalarını oynatma özelliğinden yoksundur. Bu yüzden codec yüklememiz gerekiyor.

Son zamanlarda boyutu düşük ve kalitesi normal olduğu için çok tercih edilen medya dosyası MKV genellikle filmlerin kolay yüklenmesi ve indirilmesi için avantajlıdır. Sizlerde aşağıdaki adımları izleyerek ayrıca bir medya oynatıcı kullanmadan MKV uzantılı dosyaları Windows Media Player ile oynatabilirsiniz.

Öncelikle bu bağlantıyı kullanarak aşağıda görülen işletim sisteminize uygun codeci seçiyorsunuz.

Seçtiğimiz bağlantı bizi başka bir sayfaya yani dosya indirme sayfasına yönlendirecektir. Orada yapmanız gereken aşağıdaki işaretli alan içerisindeki bağlantıya tıklamak ve otomatik indirmeyi beklemek. 5-10 sn içerisinde kurulum dosyası inecektir.

Codec kurulum sırasında karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere geldiğinde işaretli alanları kaldırın. Size gereksiz toolbar vs kurmasın.

Kurulumu tamamladıktan sonra aşağıdaki seçili alan içerisindeki kutucuğu işaretleyin. Ya da dilerseniz codec ayarlarını kendinize göre yapabilirsiniz.

Şimdi mkv uzantılı dosyaları izlemenin keyfini çıkarın..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?