Windows Xp mi, 7 mi, 8 mi…?

18 01 2012 17:14 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3482 kez okundu

Her yıl yeniliklerle adından söz ettiren, hatta windows 7 kullananların “acaba 8 ne zaman çıkacak” gibi sorularıyla kendini güya gündemde tutan windows, ısıtıp ısıtıp sunuyor yeni bir versiyonu bize. Bir program yazacaksınız “acaba 64 bit mi, olsun 32 bit mi; 7’ye mi olsun xp’ye mi diye düşündürüyor insana. Eleştirmeden edemiyorum Bu Xp’nin neyi var da 8 kullanasınız? “bende 8 yüklü!” demek için mi , yoksa güvenlik açığı daha az diye mi?  İkisi de gereksiz şeyler. Çok mu güvenlisiniz yani.

Facebook sizin hiç facebook kullanıcısı olmadığınız halde hangi sitelere girdiğinizi bilebiliyorsa, 250 tl karşılığında virüs programlarından gizlenen ve sizin ses, görüntü aygıtlarınızdan tutun, bütün şifrelerinizi alabilen bir program piyasada geziyorsa, bana hiç işletim sistemi güvenlik güvencesi vermesin. Kaldı ki, windows 7 de hizmetler ve görsel eklentilerin CPU kullanımı ve RAM işgali XP den kat kat fazladır.

Ne bilgisayarınızı kasın, ne de bilgisayarım şâşalı gözükecek diye kendinizi kasın, Kurun bir XP görsellik istiyorsanız yine yapın. Perfect Xp den söz etmiyorum. Temanızı değiştirin, iconları değiştirin, vs. uğraşamam diyorsanız siz bilirsiniz 🙂 bakın yukardaki fotoğrafta ses ayarına bile hükmedebiliyorsunuz eğer uğraşırsanız 🙂 bu arada çöp biriktirmeyi sevmem ama bugün pek elim değmedi. 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.