Windows’ta Unutulan Wifi Şifresini Bulun

11 06 2015 18:58 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3809 kez okundu

Bilgisayarınızda daha önce bağlandığınız bir Wifi şifresini unuttunuz mu? Hiç sorun değil. Bilgisayarınız bu bilgileri sizin için saklıyor.

Daha önce bağlanmış olduğunuz bir Wifi ağının şifresini unuttuysanız ve bu ağa Windows ile bağlandıysanız sorun etmeyin.

Bilgisayarınızda yaptığınız bir çok işlem aleyhinizde delil olarak kullanılmak üzere olmasa da kayıt altına alınır. Bu kayıtlar sistem geri yükleme işlemi gibi hizmetlerde kullanılmak üzere saklanır.

Bağlandığınız Wifi ağları için de bilgiler kaydolur. Bu bilgilere dilerseniz ulaşabilirsiniz.

Bir ağa bağlandınız ve sonra ağı unut dediniz başka bir ağa bağlandınız. Eski bağlandığınız ağın şifresini bulmanız için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

1. Windws+R yapın ve çalıştır komutuna cmd yazın girin. Ya da Windows 8 ve üzeri için başlat tuşuna basıp “Komut istemi” diye aratın ve çalıştırın. Veya Windows 8 ve üstü için başlat simgesine sağ tıklayıp “komut istemi(yönetici)” seçeneğine girin.

windows calistir

2. Açılan komut istemi satırında kursörün bulunduğu yerden devam ederek şunları yazın(tırnak işaretlerini silmeyin): netsh wlan show profile name=”unutulan ağ adı” key=clear

Yukarıda şifresini unuttuğunuz adı tırnak içinde yazmayı unutmayın.

windows wifi sife

Burada size bir dizi liste çıkaracaktır. Security Settings başlığı altında listelenen bölümde ağ bilgileri yer alacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...