Windows’ta Unutulan Wifi Şifresini Bulun

11 06 2015 18:58 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4494 kez okundu

Bilgisayarınızda daha önce bağlandığınız bir Wifi şifresini unuttunuz mu? Hiç sorun değil. Bilgisayarınız bu bilgileri sizin için saklıyor.

Daha önce bağlanmış olduğunuz bir Wifi ağının şifresini unuttuysanız ve bu ağa Windows ile bağlandıysanız sorun etmeyin.

Bilgisayarınızda yaptığınız bir çok işlem aleyhinizde delil olarak kullanılmak üzere olmasa da kayıt altına alınır. Bu kayıtlar sistem geri yükleme işlemi gibi hizmetlerde kullanılmak üzere saklanır.

Bağlandığınız Wifi ağları için de bilgiler kaydolur. Bu bilgilere dilerseniz ulaşabilirsiniz.

Bir ağa bağlandınız ve sonra ağı unut dediniz başka bir ağa bağlandınız. Eski bağlandığınız ağın şifresini bulmanız için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

1. Windws+R yapın ve çalıştır komutuna cmd yazın girin. Ya da Windows 8 ve üzeri için başlat tuşuna basıp “Komut istemi” diye aratın ve çalıştırın. Veya Windows 8 ve üstü için başlat simgesine sağ tıklayıp “komut istemi(yönetici)” seçeneğine girin.

windows calistir

2. Açılan komut istemi satırında kursörün bulunduğu yerden devam ederek şunları yazın(tırnak işaretlerini silmeyin): netsh wlan show profile name=”unutulan ağ adı” key=clear

Yukarıda şifresini unuttuğunuz adı tırnak içinde yazmayı unutmayın.

windows wifi sife

Burada size bir dizi liste çıkaracaktır. Security Settings başlığı altında listelenen bölümde ağ bilgileri yer alacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?