WMV Uzantılı Medya Dosyalarını Açma Sorunu

18 10 2013 20:01 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4231 kez okundu

Windows Media Player ClassicBilgisalarnıza format attıktan sonra yapılacak ilk iş belli başlı programları kurmaktır.

İnternet tarayıcınızı, Anti-virüs yazılımınızı vs. yükledikten sonra bir de kendi tercihiniz medya oynatıcınızı yüklersiniz. Kimi için bu Gom Player’dır, kimi için Media Player Classic, kimi için K-lite Codec Pack, kimi için ise VLC’dir.

Medya oynatıcınızı yükledikten sonra bilgisayarınızda bulunması gereken asıl codec’i yüklemeyi unutabilirsiniz. Çoğu medya oynatıcıları windows için kurulumda var olan WMV uzantılı dosyaları oynatabilecek Windows Media Player codec bileşenlerini yazılımda vermez. Siz format attıktan sonra Windows Media Player’ı başlatıp kurmazsanız WMV uzantılı dosyaları açarken hata alırsınız.

Kullanmıyor olsanız da formattan sonra Windows Media Player’ı mutlaka kurmalısınız.

Kullanmakta olduğum K-lite Codec Pack, codec bileşenlerini Media Player Classic arayüzü üzerinde açıyor. Wmv uzantılı video dosyasını açarken sürekli hata alıyordum. Kaynağını dosya uzantısının ne demek olduğunu hatırlayınca buldum ve sorun çözüldü.

Siz de aynı sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken Windows+R yapıp çalıştır penceresine wmplayer yazıp gitmek ve Windows Media Player’ı kurmak olacaktır. Kurduğunuzda istediğiniz medya oynatıcı ile WMV uzantılı dosyaları açabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Kardeşim ben hesap doğrulaması yaparken @gmail yerine @gmal yazmışım ve hesap kitlendi bundan ötürü bi bilgin var mı nasıl alabilirim hesabı
 • Anonim Misafir

  evet
 • Anonim Nebi Garcı

  Mesajı 20 dakikada bir atmak üzere zamanlamaktan mı bahsediyorsunuz?
 • Anonim Misafir

  merhabalar kod için teşekkür ederim. birşey merak ediyorum. 20 dakikada bir olarak programlama şansımız var mıdır acaba?
 • Anonim selçuk ünal

  twitter hesabım kilitlendi sadece e-posta onaylayıp sıfırlama yapmam gerekiyor fakat e posta adresimi hatırlamıyorum nasıl giriş yapabilirim