WMV Uzantılı Medya Dosyalarını Açma Sorunu

18 10 2013 20:01 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3960 kez okundu

Windows Media Player ClassicBilgisalarnıza format attıktan sonra yapılacak ilk iş belli başlı programları kurmaktır.

İnternet tarayıcınızı, Anti-virüs yazılımınızı vs. yükledikten sonra bir de kendi tercihiniz medya oynatıcınızı yüklersiniz. Kimi için bu Gom Player’dır, kimi için Media Player Classic, kimi için K-lite Codec Pack, kimi için ise VLC’dir.

Medya oynatıcınızı yükledikten sonra bilgisayarınızda bulunması gereken asıl codec’i yüklemeyi unutabilirsiniz. Çoğu medya oynatıcıları windows için kurulumda var olan WMV uzantılı dosyaları oynatabilecek Windows Media Player codec bileşenlerini yazılımda vermez. Siz format attıktan sonra Windows Media Player’ı başlatıp kurmazsanız WMV uzantılı dosyaları açarken hata alırsınız.

Kullanmıyor olsanız da formattan sonra Windows Media Player’ı mutlaka kurmalısınız.

Kullanmakta olduğum K-lite Codec Pack, codec bileşenlerini Media Player Classic arayüzü üzerinde açıyor. Wmv uzantılı video dosyasını açarken sürekli hata alıyordum. Kaynağını dosya uzantısının ne demek olduğunu hatırlayınca buldum ve sorun çözüldü.

Siz de aynı sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken Windows+R yapıp çalıştır penceresine wmplayer yazıp gitmek ve Windows Media Player’ı kurmak olacaktır. Kurduğunuzda istediğiniz medya oynatıcı ile WMV uzantılı dosyaları açabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum