WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi

13 01 2012 09:32 tarihinde, WordPress kategorisinde yazıldı. 22 yorum yapıldı, 11976 kez okundu

Buradan indirebileceğiniz  Türkçe Captcha eklentisini sizin için türkçeye çevirmiş bulunuyorum. eklenti sayesinde spam yorumları silmekle vakit geçirmeyeceksiniz.

indirdiğiniz zip dosyasından captcha klasörünü ftp programınızla hostunuzdaki plugins klasörüne atıyoruz, ardından admin panelimizdeki eklentiler menüsünden girip captcha’yi etkinleştiriyoruz. ardından gerekli ayarları admin panelindeki BWS Plugins menüsündeki captcha alt menüsünden yapabilirsiniz. Eğer bu işte yeniyim ftp ile uğraşamam diyorsanız, eklentiler menüsünden en üstteki “yeni ekle” sekmesinden “yükle” seçeneği ile indirdiğiniz klasörden eklentiyi seçip yükleyerek de etkinleştirip kullanabilirsiniz. Kolay gelsin..

(sürekli güncelleme uyarısı almazsınız, linkler yenilendi ve türkçeleştirilmeyen hatalar düzeltildi ve yorum alanındaki zorunluluk yıldız işareti eklendi. Güncelleme tarihi 04.02.12)

Demolar:

Yazıyı yazdığımda eklentinin Türkçe dil desteği yoktu ancak şimdi Can Atasever arkadaşımız TR dil desteğini göndermiş ve artık Türkçe olarak güncel sürümünü kendi sitesinden indirebilirsiniz. Buyurun 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Sayfada 22 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Güzel bir eklenti, ama geçenlerde wordpress sitem hacklendi diye bütün eklentileri kaldırmıştım buda çöp oldu. Sağlam eklenti bulamıyorum bir türlü.

 2. Eklentiyi kurduğumda hata veriyor. Sıkıntı var

 3. üstat ben farklı birşey soracağım aslında

  “Yeni yorumlardan haberdar et ” özeliği var ya yorumlarda onun için hangi eklentiyi kullanmalıyız. Teşekkürler.

 4. teşekkürler üstat sağol

 5. üstadım kusura bakma senide yoruyorum ama ben bunun dil dosyasını değiştirmeye çalıştım. .pot uzantılı nedir anlamadım..

  subscribe-to-comments.pot ama değişmiyor 🙁 Ne yapabilirm fikrin var mı üstadım.

  • Dil dosyasını çağırmamış galiba. Ben de değiştiremedim php’yi düzeltmiştim. Zaten güncelleme gelmiyor 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Nebi Garcı Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Nebi Garcı Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  E-posta gönderildi