WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi

13 01 2012 09:32 tarihinde, WordPress kategorisinde yazıldı. 22 yorum yapıldı, 11236 kez okundu

Buradan indirebileceğiniz  Türkçe Captcha eklentisini sizin için türkçeye çevirmiş bulunuyorum. eklenti sayesinde spam yorumları silmekle vakit geçirmeyeceksiniz.

indirdiğiniz zip dosyasından captcha klasörünü ftp programınızla hostunuzdaki plugins klasörüne atıyoruz, ardından admin panelimizdeki eklentiler menüsünden girip captcha’yi etkinleştiriyoruz. ardından gerekli ayarları admin panelindeki BWS Plugins menüsündeki captcha alt menüsünden yapabilirsiniz. Eğer bu işte yeniyim ftp ile uğraşamam diyorsanız, eklentiler menüsünden en üstteki “yeni ekle” sekmesinden “yükle” seçeneği ile indirdiğiniz klasörden eklentiyi seçip yükleyerek de etkinleştirip kullanabilirsiniz. Kolay gelsin..

(sürekli güncelleme uyarısı almazsınız, linkler yenilendi ve türkçeleştirilmeyen hatalar düzeltildi ve yorum alanındaki zorunluluk yıldız işareti eklendi. Güncelleme tarihi 04.02.12)

Demolar:

Yazıyı yazdığımda eklentinin Türkçe dil desteği yoktu ancak şimdi Can Atasever arkadaşımız TR dil desteğini göndermiş ve artık Türkçe olarak güncel sürümünü kendi sitesinden indirebilirsiniz. Buyurun 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Sayfada 22 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Güzel bir eklenti, ama geçenlerde wordpress sitem hacklendi diye bütün eklentileri kaldırmıştım buda çöp oldu. Sağlam eklenti bulamıyorum bir türlü.

 2. Eklentiyi kurduğumda hata veriyor. Sıkıntı var

 3. üstat ben farklı birşey soracağım aslında

  “Yeni yorumlardan haberdar et ” özeliği var ya yorumlarda onun için hangi eklentiyi kullanmalıyız. Teşekkürler.

 4. teşekkürler üstat sağol

 5. üstadım kusura bakma senide yoruyorum ama ben bunun dil dosyasını değiştirmeye çalıştım. .pot uzantılı nedir anlamadım..

  subscribe-to-comments.pot ama değişmiyor 🙁 Ne yapabilirm fikrin var mı üstadım.

  • Dil dosyasını çağırmamış galiba. Ben de değiştiremedim php’yi düzeltmiştim. Zaten güncelleme gelmiyor 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi Garcı Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi Garcı Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...