WordPress Dışa Aktarma Sorunu

21 12 2014 12:22 tarihinde, WordPress kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 4146 kez okundu

WordPress altyapısında kullandığınız sitenizde wp-admin üzerinden yedek alırken dışa aktarma sorunu yaşıyorsanız belki bu size yardımcı olabilir.

Geçtiğimiz birkaç hafta önce blog yazılarının wp-admin aracılığıyla yedeğini almak istedim. Ancak dışa aktarma butonunda bir sorun varmış gibi gözüküyordu.

Araçlar/Dışa Aktar yolunuz izleyip ardından tüm içeriği seçtikten sonra Aktarım dosyasını indir deyince beyaz bir sayfa ile karşı karşıya kalıyorum ancak ne inen bir şey var ne de iniyormuş gibi yapan.

Durumun nedenini araştırırken beyaz sayfada adres satırında ne yazdığını incelemeye başladım. Gördüm ki adres satırında “aktarım dosyasını indir” butonunun value değeri yer alıyor. Ancak şu şekilde “….submit=Aktarım+Dosyasını+İndir”
Bu şekilde bir value değeri olmaması gerekir diye düşündüm. Her neyse adres satırının sonundaki submit= değeri önüne download yazarak indirme işlemini başlattım. Eğer benzer bir sorunla karşılaşan olursa denemesinde fayda var.

aktarim dosyasi
Ayrıca adres satırının sonuna download yazmadan da Aktarım Dosyasını İndir butonuna sağ tıklayıp ögeyi denetle diyerek butonun value değerindeki metni download olarak ya da Aktarim Dosyasini indir şeklinde Türkçe karaktersiz hale getirerek de indirmeyi başlatabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Paylaşımın için teşekkür ederim.

  En altta temanın adı ve wordpress isimlerini nasıl kendi adımıza çevirebilir veya silebiliriz (düzenleyiciden çok denedim olmuyor) bilgin var mı ? D5 Creation temaları için, diğerlerini bilmiyorum.

  ve wordpress de dışa aktarım yaptığınız zaman metin renk, büyüklük gibi bazı özellikler kayboluyor (!) ?.. Bilginize…

  • D5 Creation ücretsiz sürümlerinde tema dizininde yer alan footer.php dosyasının en altında bahsettiğin bilgiler. Uyarı için teşekkürler 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Eposta gönderildi
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba instagram eklentisini satın almak istiyorum banka bilgilerinizi gönderebilir misiniz rica etsem
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  eposta gönderildi
 • Nebi Garcı Misafir

  twitter eklentisi almak istiyorum 4 hesap için
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Banka bilgileri e-posta adresinize gönderildi.