WordPress @font-face Kit Kullanımı

23 04 2012 18:14 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5012 kez okundu

Sitenizde bütün yazı fontlarını istediğiniz fontta yazabilirsiniz. Bunun için ister bilgisayarınızdaki C:WINDOWSFonts  klasöründen herhangi bir fontu kullanın ya da internetten indirin.

Kullanmak istediğiniz fontu indirdiyseniz öncelikle http://www.fontsquirrel.com/fontface/generator adresinden fontumuzu uyumlu hale getirelim.

Siteye girdikten sonra 1 numaralı yerde gösterilen “add fonts” butonu yardımıyla elimzideki fontu yüklüyoruz.

ardından 2 numaralı kutucuğu işaretliyoruz ve  3 numaralı bölgedeki indirme butonu aktif oluyor ardından fontu indiriyoruz.

Şimdi indirmiş olduğunuz zip dosyasındaki dosyaları ftp programı ile tema dizinlerindeki herhangi bir yere font isimli yeni bir klasör açıp içerisine atıyoruz.

Ardından temamızın style.css dosyasına en alta yada da uygun bir yere aşağıdaki kodları ekliyoruz.

@font-face{font-family: 'fontumuz';
 src: url('fontadresi.eot');
 src: url('fontadresi.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
 url('fontadresi.woff') format('woff'),
 url('fontadresi.ttf') format('truetype'),
 url('fontadresi.svg#fontumuz') format('svg');
 font-weight: normal;
 font-style: normal;}

Ardından “fontadresi” yazan kısımları ftp ile attığımız klasördeki fontların adresi ile değiştiriyoruz. Yani o dosyaların adreslerini giriyoruz.

Sıra geldi fontu belirlemeye. Şimdi style dosyamızdaki fontu belirlemek istediğimiz yere mesela

 #başlıklar {font-family: 'fontumuz' font-size: 3px }

http://www.nebigarci.net

olduğu gibi font famly kısmına tek tırnak içinde ‘fontumuz’ giriyoruz. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.