WordPress Taslaklarını Silme Eklentisi

06 03 2012 13:19 tarihinde, WordPress kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3480 kez okundu

WordPress Taslaklarını Tek Bir Dokunuşla Silebilmenizi Sağlayan Eklenti Mevcut.

Bildiğiniz gibi açtığımız bir konuda yaptığımız her değişiklik otomatik olarak kaydediliyor.  Merak ettiniz mi bunlar nereye gidiyor?  Ben size söyleyeyim. Admin panelinizin hızını azaltabilmek için elinden gelini yapmaya gidiyor.

Zamanla admin panelinizde gezinmelerde ve yaptığınız işlemlerde yavaşlamalara ve veritabanınızdaki kalabalığa neden olan taslak kalıntılarını artık bu eklenti sayesinde topluca silebileceksiniz. Ayrıca eklentide veri tabanı optimize etme özelliği de mevcut.

Sizin de hız takıntınız varsa ya da bu işimi görür diyorsanız buradan eklenti anasayfasına ulaşabilir ve en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

Kurulum için ftp programı kullanıyorsanız ki tavsiye edilir,  zipten çıkan dosyayı plugins klasörüne atın oradan admin panelinizden eklentiler sekmesine girip eklentiyi etkinleştirin. Ayarlar sekmesinden ekleti ayarlarınızı yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Ftp kullanmayanlar için eklentiler sekmesinden yeni ekle deyin üstten “yükle” linkiyle dosya yükleme sayfasına gelin oradan indirdiğiniz zip dosyasını seçin yükleyin ftp şifreniz ve kullanıcı adınızı girerek etkinleştirin. gerisini zaten okudunuz 🙂

Kardeşim bu ne böyle her şeye eklenti mi olur bu kez de eklenti kurarak yavaşlatıyoruz diyorsanız.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_status = “draft”;

bu kodu Database yedeğinizi aldıktan sonra PhpMyAdmin üzerinde SQL sorgusu olarak çalıştırırsanız tüm taslaklarınızı birkaç saniye içerisinde silebilirsiniz.

Kolay gelsin ..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?