WordPress Taslaklarını Silme Eklentisi

06 03 2012 13:19 tarihinde, WordPress kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3228 kez okundu

WordPress Taslaklarını Tek Bir Dokunuşla Silebilmenizi Sağlayan Eklenti Mevcut.

Bildiğiniz gibi açtığımız bir konuda yaptığımız her değişiklik otomatik olarak kaydediliyor.  Merak ettiniz mi bunlar nereye gidiyor?  Ben size söyleyeyim. Admin panelinizin hızını azaltabilmek için elinden gelini yapmaya gidiyor.

Zamanla admin panelinizde gezinmelerde ve yaptığınız işlemlerde yavaşlamalara ve veritabanınızdaki kalabalığa neden olan taslak kalıntılarını artık bu eklenti sayesinde topluca silebileceksiniz. Ayrıca eklentide veri tabanı optimize etme özelliği de mevcut.

Sizin de hız takıntınız varsa ya da bu işimi görür diyorsanız buradan eklenti anasayfasına ulaşabilir ve en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

Kurulum için ftp programı kullanıyorsanız ki tavsiye edilir,  zipten çıkan dosyayı plugins klasörüne atın oradan admin panelinizden eklentiler sekmesine girip eklentiyi etkinleştirin. Ayarlar sekmesinden ekleti ayarlarınızı yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Ftp kullanmayanlar için eklentiler sekmesinden yeni ekle deyin üstten “yükle” linkiyle dosya yükleme sayfasına gelin oradan indirdiğiniz zip dosyasını seçin yükleyin ftp şifreniz ve kullanıcı adınızı girerek etkinleştirin. gerisini zaten okudunuz 🙂

Kardeşim bu ne böyle her şeye eklenti mi olur bu kez de eklenti kurarak yavaşlatıyoruz diyorsanız.

DELETE FROM wp_posts WHERE post_status = “draft”;

bu kodu Database yedeğinizi aldıktan sonra PhpMyAdmin üzerinde SQL sorgusu olarak çalıştırırsanız tüm taslaklarınızı birkaç saniye içerisinde silebilirsiniz.

Kolay gelsin ..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...