WordPress’te Yorumlardaki Linkleri Yeni Sekmede Açma

09 11 2013 11:06 tarihinde, WordPress kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3823 kez okundu

WordPress içerik yönetimi olarak web yöneticilerinin en çok tercih ettiği sistemlerden biri.

Son zamanlarda sık sık güncellemelerle kendini geliştiren WordPress’te oluşturulan bir temayı sürekli güncel tutmak gerekir. Temadaki eksiklikleri kontrol ederken karşılaştığım bir sorunun çözümünü sizlerle de paylaşma ihtiyacı hissettim. Bu konuyla ilgili Türkçe kaynaklarda hep farklı bir yöntem kullanılmış.

Şimdi basit bir kod ekleme işlemi ile WordPress tabanlı sitenizde yer alan yorumlarda verilen bağlantıları yeni sekmede açabilirsiniz.

Peki bu ne gibi avantaj sağlar?

Ziyaretçiler sizin bir makalenizi okuduğunda en son bakacağı yer yorumlardır. Dolayısıyla ihtiyacı olan bilgiyi almıştır. Yorumdaki bir bağlantıyı yeni sekmede açtırmadığınızda ziyaretçi sitenizden çıkmış olacaktır. Bu da sitenizde harcanan sürenin kısalacağı anlamına gelir.

wordpress yorum

Bir başka avantajı ise kullanıcı yorumdaki linki ctrl+sol tık yapmadan ya da mouse yuvarlağı üzerindeki tuşu kullanmadan yeni sekmede açabilir.

Aşağıda verilen kodu temanızın functions.php dosyası içerisine (dosya yedeğini aldıktan sonra) uygun bir yere ekleyin. (<?php  arasına ?>)

//yorumlardak linkleri yeni sekmede aç

function yeni_sek_yor_link($text) {
$return = str_replace('href=', 'target="_blank" href=', $text);
$return = str_replace('target="_blank" href="#', 'href="#', $return);
$return = str_replace('target = "_blank">', '>', $return);
return $return;
}
add_filter('comment_text', 'yeni_sek_yor_link');

Bu kod sayesinde <a></a> etiketine sahip içeriklere target=”_blank” yani yeni sekmede açma komutu eklenecektir. Filtre sadece yorumlar için geçerlidir.

Artık yorumlardaki bağlantıları yeni sekmede açabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...