Xp’ye Darağacı Kuruldu, Son 800 Gün

01 02 2012 19:04 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3318 kez okundu

Windows’un Xp’yi bitirme çabası sürüyor. Henüz Windows 7 kullanıcılarının Xp ‘ye ulaşamadığı bir gerçek. Fakat bu kadar kullanıcısı varken Windows’un Xp’den ne istediği sorusu hepinizin aklına gelmiştir. 7 ve 8’e olan ilgiyi arttırma çabaları gibi görünüyor olsa da Windows’un ne planladığı meçhul. Windows’un bir zamanlar göz bebeği  Xp desteğinin kesilmesi  için son 800 gün.

Microsoft’tan Stephen L Rose, Windows blogunda yaptığı açıklamada Microsoft’un Windows XP’den desteğini çekmesi için 800 günden az bir süre olduğunu belirtti. Kullanıcılardan, özellikle de işletmelerden bu süre içerisinde Windows 7‘ye geçiş yapmalarını istedi. Microsoft, daha önce deWindows XP‘den 8’e geçmek yerine önce Windows 7‘ye geçilmesi gerektiğini, buradan yapılacak yükseltmenin daha uyumlu olacağını belirtmişti.

Gözünüz korkmasın. Yaklaşık 2 yıl var.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Gün geldi de geçti bile, en sevdiğim Windows versiyonu olan XP yi silecek değildim ya, o da duruyor Win 8 ile Win 7 nin yanında aynı bilgisayarda, Win 8 ile çalışmayan bazı programları, mesela Mighty Fax’ı kullanmak, ya da sırf nostalji için ara sıra takılıyorum XP ile..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • motan Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • motan Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • motan Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • motan Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...