Xp’ye Darağacı Kuruldu, Son 800 Gün

01 02 2012 19:04 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3141 kez okundu

Windows’un Xp’yi bitirme çabası sürüyor. Henüz Windows 7 kullanıcılarının Xp ‘ye ulaşamadığı bir gerçek. Fakat bu kadar kullanıcısı varken Windows’un Xp’den ne istediği sorusu hepinizin aklına gelmiştir. 7 ve 8’e olan ilgiyi arttırma çabaları gibi görünüyor olsa da Windows’un ne planladığı meçhul. Windows’un bir zamanlar göz bebeği  Xp desteğinin kesilmesi  için son 800 gün.

Microsoft’tan Stephen L Rose, Windows blogunda yaptığı açıklamada Microsoft’un Windows XP’den desteğini çekmesi için 800 günden az bir süre olduğunu belirtti. Kullanıcılardan, özellikle de işletmelerden bu süre içerisinde Windows 7‘ye geçiş yapmalarını istedi. Microsoft, daha önce deWindows XP‘den 8’e geçmek yerine önce Windows 7‘ye geçilmesi gerektiğini, buradan yapılacak yükseltmenin daha uyumlu olacağını belirtmişti.

Gözünüz korkmasın. Yaklaşık 2 yıl var.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Gün geldi de geçti bile, en sevdiğim Windows versiyonu olan XP yi silecek değildim ya, o da duruyor Win 8 ile Win 7 nin yanında aynı bilgisayarda, Win 8 ile çalışmayan bazı programları, mesela Mighty Fax’ı kullanmak, ya da sırf nostalji için ara sıra takılıyorum XP ile..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • motan Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • motan Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • motan @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • motan Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.