Xp’ye Darağacı Kuruldu, Son 800 Gün

01 02 2012 19:04 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3016 kez okundu

Windows’un Xp’yi bitirme çabası sürüyor. Henüz Windows 7 kullanıcılarının Xp ‘ye ulaşamadığı bir gerçek. Fakat bu kadar kullanıcısı varken Windows’un Xp’den ne istediği sorusu hepinizin aklına gelmiştir. 7 ve 8’e olan ilgiyi arttırma çabaları gibi görünüyor olsa da Windows’un ne planladığı meçhul. Windows’un bir zamanlar göz bebeği  Xp desteğinin kesilmesi  için son 800 gün.

Microsoft’tan Stephen L Rose, Windows blogunda yaptığı açıklamada Microsoft’un Windows XP’den desteğini çekmesi için 800 günden az bir süre olduğunu belirtti. Kullanıcılardan, özellikle de işletmelerden bu süre içerisinde Windows 7‘ye geçiş yapmalarını istedi. Microsoft, daha önce deWindows XP‘den 8’e geçmek yerine önce Windows 7‘ye geçilmesi gerektiğini, buradan yapılacak yükseltmenin daha uyumlu olacağını belirtmişti.

Gözünüz korkmasın. Yaklaşık 2 yıl var.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Gün geldi de geçti bile, en sevdiğim Windows versiyonu olan XP yi silecek değildim ya, o da duruyor Win 8 ile Win 7 nin yanında aynı bilgisayarda, Win 8 ile çalışmayan bazı programları, mesela Mighty Fax’ı kullanmak, ya da sırf nostalji için ara sıra takılıyorum XP ile..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • motan Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • motan Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • motan Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • motan Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum