Yalancı Durumuna Düşmeyin!

24 02 2012 19:12 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2558 kez okundu

 

Bugün ilginç bir şey dikkatimi çekti. Bir maile gmail’den cevap yazarken siteye video eklediğimden bahsettim. Yalnız cevap metnimde “ekledim” kelimesi geçiyordu. Metni tamamlayıp gönder butonuna tıkladığımda bir uyarıyla karşılaştım. Açılan bir pencerede şunlar yazıyordu:

“Dosya mı ekleyecektiniz? İletinize “ekledim” yazdınız ama dosya eklemediniz. Yine de göndermek istiyor musunuz? “

Şaşırdım açıkçası. Biraz kızdım. Kardeşim ekledim yazdıysam ekledim, yalan söyleyecek değilim ya;)

Teknoloji gün geçtikçe karşımıza böyle ilginç zımbırtılar da çıkarıyor bazen. Bundan 10 yıl öncesini düşünün, Cep telefonu alan kemerine takip ceketini aralayıp giderdi. Şimdi cep telefonu tabiri caizse çocuk oyuncağı oldu. Bir çocuğun ağzından emzik düşmeden elinde cep telefonuna rastlamak artık mümkün. Bilgisayarı söylemiyorum tabi… Neyse konuyu dağıttık epey.

Şunu da söyleyeyim: Siz siz olun gmail’de mail yazarken ekledim dediyseniz ekleyin, yalancı durumuna düşmeyin 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.