Yalancı Durumuna Düşmeyin!

24 02 2012 19:12 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2729 kez okundu

 

Bugün ilginç bir şey dikkatimi çekti. Bir maile gmail’den cevap yazarken siteye video eklediğimden bahsettim. Yalnız cevap metnimde “ekledim” kelimesi geçiyordu. Metni tamamlayıp gönder butonuna tıkladığımda bir uyarıyla karşılaştım. Açılan bir pencerede şunlar yazıyordu:

“Dosya mı ekleyecektiniz? İletinize “ekledim” yazdınız ama dosya eklemediniz. Yine de göndermek istiyor musunuz? “

Şaşırdım açıkçası. Biraz kızdım. Kardeşim ekledim yazdıysam ekledim, yalan söyleyecek değilim ya;)

Teknoloji gün geçtikçe karşımıza böyle ilginç zımbırtılar da çıkarıyor bazen. Bundan 10 yıl öncesini düşünün, Cep telefonu alan kemerine takip ceketini aralayıp giderdi. Şimdi cep telefonu tabiri caizse çocuk oyuncağı oldu. Bir çocuğun ağzından emzik düşmeden elinde cep telefonuna rastlamak artık mümkün. Bilgisayarı söylemiyorum tabi… Neyse konuyu dağıttık epey.

Şunu da söyleyeyim: Siz siz olun gmail’de mail yazarken ekledim dediyseniz ekleyin, yalancı durumuna düşmeyin 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.