Yalancı Durumuna Düşmeyin!

24 02 2012 19:12 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2468 kez okundu

 

Bugün ilginç bir şey dikkatimi çekti. Bir maile gmail’den cevap yazarken siteye video eklediğimden bahsettim. Yalnız cevap metnimde “ekledim” kelimesi geçiyordu. Metni tamamlayıp gönder butonuna tıkladığımda bir uyarıyla karşılaştım. Açılan bir pencerede şunlar yazıyordu:

“Dosya mı ekleyecektiniz? İletinize “ekledim” yazdınız ama dosya eklemediniz. Yine de göndermek istiyor musunuz? “

Şaşırdım açıkçası. Biraz kızdım. Kardeşim ekledim yazdıysam ekledim, yalan söyleyecek değilim ya;)

Teknoloji gün geçtikçe karşımıza böyle ilginç zımbırtılar da çıkarıyor bazen. Bundan 10 yıl öncesini düşünün, Cep telefonu alan kemerine takip ceketini aralayıp giderdi. Şimdi cep telefonu tabiri caizse çocuk oyuncağı oldu. Bir çocuğun ağzından emzik düşmeden elinde cep telefonuna rastlamak artık mümkün. Bilgisayarı söylemiyorum tabi… Neyse konuyu dağıttık epey.

Şunu da söyleyeyim: Siz siz olun gmail’de mail yazarken ekledim dediyseniz ekleyin, yalancı durumuna düşmeyin 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum