Yeni Dosya İndirme Yöneticisi Download Ninja

01 09 2014 13:37 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 5 yorum yapıldı, 5712 kez okundu

Yeni Dosya indirme Programı Download Ninja ile artık İDM'den kurtulacaksınız. indirme programlarına yeni bir rakip olan Download Ninja tamamen ücretsiz

Bildiğiniz gibi internetten dosya indirmek için kullanılan indirme yöneticilerinden en fazla tercih edileni internet Download Manager. Ancak bu uygulama ücretsiz değil.

İnternet Download Manager’ı kullanırken yaşadığım bir çok sorun vardı. Mesela sürekli güncelleme uyarısı, olur olmaz yerde çıkan indirme butonu, tarayıcı eklentisi yüklü değilken video izlemeye çalışınca indirmeye başlaması vb.

Sizlere birkaç özelliğinden bahsedeceğim yeni Download Ninja temiz arayüz ve kolay kullanımı ile İnternet Download Manager’ı aratmayacak. Hem ücretsiz bir yazılım olup, İDM’de bulunan birçok özellik mevcut.

Dosya indirme programı Download Ninja, İDM’den farklı birkaç özelliğe daha sahip;

İndirme Tamamlanmadan Medya Oynatabilme

dosya indirme programı download ninja liste

İDM, dosya indirme işlemini baştan sonra doğru yapmadığı için, yani parçaları birleştirerek ve dosyayı farklı bölümlerinden başlayarak indirdiği için indirme işlemi sırasında medya oynatmak mümkün olmuyor. Download Ninja ile bir film indirmeye başladığınızda, film zaten uzun olduğu için indirme işlemi bitmeden filmi izlemeye başlayabilirsiniz.

YouTube, Vimeo gibi sitelerden video indirme

download ninja youtube

YouTube üzerinden herhangi bir video’yu izlerken indirmek istediğinizde yapmanız gereken çok basit.  Download Ninja, bir dosya adresi kopyaladığınızda onu algılar ve görev çubuğunun hemen sağ altında size bildirim gösterir. Tıkladığınızda indirme işlemini başlatabilirsiniz. YouTube gibi sitelerden medya adreslerini kopyalayıp 480p 720p gibi kalite de seçebilirsiniz.

İndirme Sırasında Format Dönüştürmedownload ninja format

Diyelim ki bir video indireceksiniz. Video mp4 formatında. Ama siz FLV arıyorsunuz. İndirme paneli açıldığında format seçip indirme bittiğinde istediğiniz formatta izeleyebilirsiniz.

Bunların dışında, indirme kuyruğu, hız sınırlama, indirme devam edebilme, adresi sürükleyip bırakarak indirme gibi birçok özellik mevcut.

Programı indirmek için downloadninja.com/download adresini ziyaret edebilirsiniz. Programı kurduktan sonra tarayıcınıza uygun eklentiyi de yüklemeyi unutmayın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 5 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Örnek resimlerde Ubuntu’yu göstermiş ama indirme listesinde linux sürümü olmaması beni üzdü..

 2. iyi günler.Mac ‘te nasıl video indirebilirim?Safari genişletmelerden Click To Flash indirdim fakat video üzerinde herhangi bir işaret göstermiyor.İndirmek için önceliğim youtube videoları olacak.

 3. Açıkçası idm kadar pratik olmamış zira videoları idm otomatik algılıyor ve yakalıyor senin tek yapman tıklayıp indirmek oluyor. Bunda ise sağ tıklayıp kopyala yapacak ardından programı açacak birde orada tıklatmalar yapacaksın anca. Bunun yanı sıra birde youtube harici siteler de url kopyalama olmadığı için bazı video formatlarını yakalayamıyor, anca videoyu açıp üzerine sağ tıklayıp video bağlantısını kopyala yapıp sonra programa okutup indirme yapabiliyorsun. Harici olarak tatminkar idm yokluğunda işe yarar bir program teşekkürler.!

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Hakan Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Hakan yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Hakan yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Hakan Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Hakan Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?