Arayan Numaralar Gözükmüyorsa Tıklayın

10 02 2012 15:00 tarihinde, Mobil Araçlar, Mobil İpuçları kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 13801 kez okundu

Sizce numara gizleme servisi nedir ? Bunu bilmeyen mi var? Demeyin. Vodafone servis tercihleri içerisindeki numara gizleme servisi sizin numaranızı gizlemiyor. Peki ne yapıyor? Sizin numara gizleme servisi deyince ilk aklınıza gelen şeyi yapmıyor. Başka numaralardan size gelen çağrıları gizliyor. Yanlış yazmadım, yanlış anlamadım, hatta denedim. Numaram karşı telefona giderken gözüksün diye kapattığım servis başıma neler açtı. Servisi kapattıktan sonra normalde olması gereken şey, benim numaram sizi aradığımda sizin telefonunuzda gizlenmeyecek yani gözükecek. Fakat bu servisi kapatınca beni arayan hiçbir kimsenin numarasını ve ismini göremez oldum. Tabi bu servisten ötürü bir problem olacağı hiç aklıma gelmiyor. Çünkü servisin açıklamasında vodafone servis tercihleri bölümünde şöyle yazıyor : “GSM numarasının karşı ekrana yansımasını engelleyen servistir.”

            Sanrım bu ifadeden hepimiz aynı şeyi anlıyoruz. Fakat bu servisin neden böyle bir görev yaptığını hiçbirimiz anlayamamışızdır. Eğer sizin de başınıza böyle bir şey gelir de hattınıza gelen çağrılarda numara ve isim göremezseniz şaşırmayın. Kesinlikle numara gizleme servisinizi aktif edin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. ben böyle rezalet görmedim ya. telefonuma format bile attım o stresle, aklıma bile gelmezdi numara gizleme servisinin başıma bunları getireceği… tam anlamıyla rezalet ya 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Nebi GARCI Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Nebi GARCI @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.