Yeni TL Simge Programını Kurun

02 03 2012 06:52 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4170 kez okundu

Dün tanıtılan yeni TL simgemizi her ne kadar eleştirsek de şu bir gerçek ki kullanacağız. Peki nasıl kullanılır, simge karakteri hangi tuşlar yardımıyla yazılır biraz ondan bahsedeyim.

 

Öncelikle TCMB’nin internet sitesine şu adresten girip kullanmış olduğunuz işletim sisteminizi seçerek TL simgesinin bilgisayarda yazılabilmesi için birogramı indirmeniz gerekiyor.

 

Aslında program AbakuTLSymSans yazı tipini içeriyor. Artık bu fontu bilgisayarımıza yükledikten sonra simgemizi yazabiliriz.

 

Hanig tuşlarla yazılır?

 

Windows İçin:  (Diğerleri için bu adresi ziyarete edin)

” Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan TLSimgeKisayol.exe programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.”  (http://www.tcmb.gov.tr/)

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Klavyelere eklenmediği sürece hamallık, TL nin suyu mu çıktı?..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • motan Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • motan Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • motan Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • motan Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...