Yeni TL Simge Programını Kurun

02 03 2012 06:52 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4445 kez okundu

Dün tanıtılan yeni TL simgemizi her ne kadar eleştirsek de şu bir gerçek ki kullanacağız. Peki nasıl kullanılır, simge karakteri hangi tuşlar yardımıyla yazılır biraz ondan bahsedeyim.

 

Öncelikle TCMB’nin internet sitesine şu adresten girip kullanmış olduğunuz işletim sisteminizi seçerek TL simgesinin bilgisayarda yazılabilmesi için birogramı indirmeniz gerekiyor.

 

Aslında program AbakuTLSymSans yazı tipini içeriyor. Artık bu fontu bilgisayarımıza yükledikten sonra simgemizi yazabiliriz.

 

Hanig tuşlarla yazılır?

 

Windows İçin:  (Diğerleri için bu adresi ziyarete edin)

” Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan TLSimgeKisayol.exe programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.”  (http://www.tcmb.gov.tr/)

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Klavyelere eklenmediği sürece hamallık, TL nin suyu mu çıktı?..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • motan Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • motan Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • motan Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • motan Nebi Garcı

  E-posta gönderildi