Yeni TL Simge Programını Kurun

02 03 2012 06:52 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3951 kez okundu

Dün tanıtılan yeni TL simgemizi her ne kadar eleştirsek de şu bir gerçek ki kullanacağız. Peki nasıl kullanılır, simge karakteri hangi tuşlar yardımıyla yazılır biraz ondan bahsedeyim.

 

Öncelikle TCMB’nin internet sitesine şu adresten girip kullanmış olduğunuz işletim sisteminizi seçerek TL simgesinin bilgisayarda yazılabilmesi için birogramı indirmeniz gerekiyor.

 

Aslında program AbakuTLSymSans yazı tipini içeriyor. Artık bu fontu bilgisayarımıza yükledikten sonra simgemizi yazabiliriz.

 

Hanig tuşlarla yazılır?

 

Windows İçin:  (Diğerleri için bu adresi ziyarete edin)

” Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan TLSimgeKisayol.exe programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.”  (http://www.tcmb.gov.tr/)

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Klavyelere eklenmediği sürece hamallık, TL nin suyu mu çıktı?..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • motan Misafir

  Paylaşılan gönderiyi beğenenleri takip etme olsa daha da güzel olur.Bu yönde bir güncelleme gelir ise iyi olur Nebi Bey.
 • motan Misafir

  Gerçekten güzel bir çalışma. Ellerinize sağlık. Farklı çalışmalarınızı da bekliyorum.
 • motan Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için İngilizce bilmenize gerek yok. Verilen bilgilerle eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • motan bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • motan Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun