Youtube Geçmişini Silme

26 09 2012 20:38 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 15663 kez okundu

Youtube’un ingilizce olması ve artık izlenen videoların geçmiş listenizde gözükmesi bu listeyi temizleme ihtiyacını veya sorununu ortaya çıkarmış durumda.

Neden Türkçe olmadığı da ayrı bir sorun. Google’ın birçok Türkçe dil destekli servisi varken Türkiye’de bu kadar kullanıcısı olan bir sitede neden Türkçe dil desteği olmaz anlamış değilim. Onlar da anlasalar zaten olurdu.

Öncelikle Youtube servisinde geçmişinizin kaydolması için Google hesabınızla giriş yapmış durumda olmanız gerekiyor. Bu yüzden geçmişi silmek için de giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra Youtube anasayfada sol köşedeki profil bilgilerinizin hemen sağında history linkini göreceksiniz. Tıkladığınızda daha önce izlemiş olduğunuz videoların listesi bulunan bir sayfaya dahil olacaksınız. Sayfanın ortasında ve en üstünde My viewing history  linki bulunmakta. Tıkladığınızda ise yeni bir sayfada geçmiş sayfasına dahil olursunuz. Burada üstte bulunan butonlardan clear all viewing history butonu aracılığıyla bütün video geçmişini temizleyebilirsiniz.

Siz siz olun, gizli saklı işler yapmayın;) hani olur ya ansızın bu seçeniği kaldırır…

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.