YouTube Reklamları Nasıl Engellenir?

29 06 2013 19:25 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3755 kez okundu

reklam-engelle-youtubeReklam, günümüz ticaretinin vazgeçilmez kazanç kapılarından birisidir. İletişim araçları ve kitlelere ulaşımın kolay olduğu her alanda reklam görmek mümkün. Radyolar, gazeteleri, televizyonlar… Kitlelere ulaşan her bir yayında reklam görmek mümkün.

Reklamların tanıtan ve hedef kitle açısından yararı olsa da bazen her şeyin aşırısı zarar sözünü de reklamlar için söyleyebiliyoruz.

Bazı sitelerde tıklanması şart olan bağlantılara verilen reklamlara sizler de en az benim kadar tabiri caizse “kıl” oluyorsunuzdur.

Dünyada tanınmış siteler arasında yer alan ve video paylaşım sitesi YouTube geçtiğimiz ay Türkiye’de reklam ortaklığını başlattı. Bu sebeple ülkemiz insanlarının kazanç kaynağı artmış olsa da video izleyicileri olarak sinir bozucu bir uygulamaya şahit olmaya başladık. İzlemek istediğiniz bir videoda sağdan soldan adeta reklamların fışkırması reklam veren ve alan(yayıncı) hariç kimse için hoş bir şey değil.

Reklamlardan kurtulmak isteyen Google Chrome kullanıcıları için bir eklenti paylaşmak istedim. Screwads isimli eklenti sayesinde YouTube reklamlarını görmezden gelebilirsiniz. Eklentiyi yukarıdaki bağlantıdan tarayıcınıza ekleyip daha rahat ve engelsiz bir YouTube gezinimi sağlayabilirsiniz. İyi seyirler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.