YouTube Reklamları Nasıl Engellenir?

29 06 2013 19:25 tarihinde, YouTube kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4004 kez okundu

reklam-engelle-youtubeReklam, günümüz ticaretinin vazgeçilmez kazanç kapılarından birisidir. İletişim araçları ve kitlelere ulaşımın kolay olduğu her alanda reklam görmek mümkün. Radyolar, gazeteleri, televizyonlar… Kitlelere ulaşan her bir yayında reklam görmek mümkün.

Reklamların tanıtan ve hedef kitle açısından yararı olsa da bazen her şeyin aşırısı zarar sözünü de reklamlar için söyleyebiliyoruz.

Bazı sitelerde tıklanması şart olan bağlantılara verilen reklamlara sizler de en az benim kadar tabiri caizse “kıl” oluyorsunuzdur.

Dünyada tanınmış siteler arasında yer alan ve video paylaşım sitesi YouTube geçtiğimiz ay Türkiye’de reklam ortaklığını başlattı. Bu sebeple ülkemiz insanlarının kazanç kaynağı artmış olsa da video izleyicileri olarak sinir bozucu bir uygulamaya şahit olmaya başladık. İzlemek istediğiniz bir videoda sağdan soldan adeta reklamların fışkırması reklam veren ve alan(yayıncı) hariç kimse için hoş bir şey değil.

Reklamlardan kurtulmak isteyen Google Chrome kullanıcıları için bir eklenti paylaşmak istedim. Screwads isimli eklenti sayesinde YouTube reklamlarını görmezden gelebilirsiniz. Eklentiyi yukarıdaki bağlantıdan tarayıcınıza ekleyip daha rahat ve engelsiz bir YouTube gezinimi sağlayabilirsiniz. İyi seyirler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...